ZAAWANSOWANA OPTYCZNA BRAMKA DANYCH
 
AROW Data Diode firmy Somerdata pozwala sieciom o wysokim stopniu ochrony odbierać dane z sieci o niższym stopniu ochrony przy zachowaniu wysokiej przepustowości oraz maksymalnej integralności danych, zapewniając jednocześnie, że żadne dane nie zostaną przepuszczone do sieci o niższym stopniu ochrony.
Redundantne ścieżki, połączenia oraz jednostki zasilające zapewniają, że dane dostępne są przez cały czas. Urządzenie automatycznie przełącza porty sieciowe zachowując ten sam adres, jeśli tylko wystąpi awaria sprzętu lub któregoś z podzespołów sieciowych.
Fizyczne odseparowanie danych realizowane jest poprzez niezależne, jednokierunkowe połączenia optyczne.
 
System AROW firmy Somerdata jest systemem wysokiej dostępności oraz wysokiej przepustowości, dbającym o niezawodne przesyłanie danych w jednym kierunku.
  •  działa na zasadzie jednokierunkowego strumienia danych. Strumień ten jest dostępny po stronie o niskich zabezpieczeniach za pośrednictwem protokołu TCP/IP. Po stronie wysokich zabezpieczeń, klient może podłączyć się do tego strumienia danych poprzez oddzielne połączenie TCP/IP. Dane z niższej strefy dostarczane są do wyższej przy wysokiej niezawodności, wysokiej przepustowości, oddając pełnie możliwości pasma Gigabit Ethernet.
  • daje możliwość użycia połączeń w standardzie Gigabit Ethernet za pomocą przewodów miedzianych i/lub optycznych utrzymując połączenia TCP/IP z istniejącymi sieciami, przy jednoczesnym zapewnieniu danym jednokierunkowej ścieżki pomiędzy sieciami. Wewnętrzne buforowanie danych zapobiega zatorom w sieci poprzez automatyczne włączenie jeśli sieć odbiorcy ulegnie uszkodzeniu lub zostanie wyłączona.
  • posiada wbudowany nadzór oraz odseparowane ścieżki kontroli i statusu dzięki czemu tunel z każdej strony pozostaje niezależny.
  • jest rozwiązaniem w pełni sprzętowym – w praktyce niezależnym od platform, systemów operacyjnych czy też interfejsów sieciowych. Wysokość 1U, przystosowanie do montażu w szafie rackowej oraz prostota podłączenia sprawiają, że montaż i uruchomienie jest proste, minimalizując szanse niewłaściwego połączenia.
  • zawiera w pełni redundantne zasilanie wraz z wizualnym i sieciowym systemem alarmowania aby zapewnić maksymalnie długi czas działania całego systemu.
 
Oprogramowanie do zarządzania siecią z rodziny Open source pozwoli administratorom sieci na kontrolę za pomocą prostych scenariuszy, bądź bezpośrednie podłączenie istniejących, przygotowanych strumieni danych TCP. AROW zachowa się jak zawór upustowy przepuszczający strumienie danych.
 
Typowe zastosowania:
  • wysoki poziom ochrony danych
  • anti-phishing oraz kontrola nad trojanami
  • dyskretny monitoring sieci
  • bezpieczne monitorowanie procesów kontrolnych
  • oddzielenie zabezpieczeń sieci.